Podcast z Ekspertem o systemie Nutri-Score

Wejście w nowy rok sprzyja noworocznym postanowieniom i wprowadzaniu nowych nawyków. Jest to również czas, gdy konsumenci szczególnie uważnie przyglądają się swoim wyborom zakupowym. Istotnym jest jednak, by robili to świadomie i nie byli wprowadzani w błąd przy sklepowych półkach.

Od momentu powstania system Nutri-Score budzi kontrowersje. Im dłużej funkcjonuje, tym więcej głosów oburzenia można usłyszeć od ekspertów ds. żywienia, towarzystw naukowych, organizacji zrzeszających producentów lokalnej żywności, a także pacjentów. Pomimo negatywnej opinii dużej części środowiska naukowego, system bez przeszkód wprowadzany jest na polski rynek przez największe sieci handlowe oraz międzynarodowe koncerny spożywcze. W odpowiedzi na te działania powstała petycja, skierowana do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, z wnioskiem o sprawdzenie, czy system nie wprowadza konsumentów w błąd.

Link do petycji: www.petycjaonline.com

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania na ten temat rozmowy Ewy Michalskiej z Radiokliniki z dr hab. n. o zdr. Mariuszem Panczykiem z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu, Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Link do podcastu: https://open.spotify.com/episode/6L1J580rrFrPujILZJMCzK?si=_C_GdDbYSXOJydhmpZc8Bw

Opublikowano w